servis solárních panelů

   

 

FOTOVOLTAIKA PRO RODINNÉ DOMY

Typizovaná řešení fotovoltaiky na rodinné domy s maximální efektivitou.

 

FOTOVOLTAIKA NA KLÍČ
Poradíme funkční řešení přesně dle potřeb Vaší domácnosti a to včetně veškeré nutné dokumentace a administrace s tím spojené. Ze státního programu Nová zelená úsporám Vám zajistíme dotaci v maximální možné výši.

 

PRACUJEME PO CELÉ REPUBLICE
Přijedeme za Vámi kamkoliv - profesionální instalace provádíme napříč celou republikou.

 

ZA KVALITOU SI STOJÍME
Využíváme pouze profesionální technologie ověřených výrobců. Proto poskytujeme širokou záruku na veškeré komponenty a také neomezený pozáruční servis.

 
SUNTERRA BASIC - STARTOVACÍ ŘEŠENÍ PRO KAŽDÉHO
Startovací řešení o výkonu 3,2 kWp pro menší rodinné domy nebo finančně opatrnější zákazníky. Výhodou tohoto řešení je důraz na cenu, kdy jste schopni dosáhnout úspor již při minimální počáteční investici. Instalovaný výkon 3,2 kWp odpovídá minimální hranici pro získání dotace z programu NZÚ. Dotační podpora také těchto menších elektráren dokládá, že fotovoltaika má smysl bez ohledu na instalovaný výkon.
 
Líbí se Vám myšlenka energie z obnovitelných zdrojů, ale nejste o efektivitě výhodách fotovoltaiky 100% přesvědčeni? Zvolte opatrnou nízkonákladovou cestu Basic bez baterií a instalovaný výkon kdykoli později rozšiřte nebo doplňte o akumulační funkci.
 
Údaje o ročních úsporách jsou zejména kvůli závislosti na klimatických podmínkách a výkyvům v ceně elektrické energie velmi těžce předpověditelné, proto jsou jakékoli sofistikované výpočty úspor zpravidla jen reklamním trikem. Alespoň orientačně lze však u tohoto systému počítat s roční výrobou cca 3,6 kWh, což odpovídá cca jedné čtvrtině až třetině celkové roční spotřeby v běžném rodinném domě.
 
 
SUNTERRA OPTIMAL - ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA
Systém Optimal je konfigurován jako pomyslná „zlatá střední cesta“ se zaměřením na nejlepší poměr cena/výkon. Instalovaný výkon 5 kWp představuje velmi slušnou hodnotu, přesto lze elektrárnu o tomto výkonu z hlediska prostorových požadavků umístit na téměř každý rodinný dům. Samozřejmě také tento systém lze kdykoli rozšířit.
 
Hledáte-li rozumné řešení, se kterým nemůžete šlápnout vedle, je systém Optimal ideální volbou. Výše dotace z programu NZÚ roste s instalovaným výkonem, proto u této varianty doplněné o akumulátory již můžete počítat se štědrým státním příspěvkem ve výši až 185.000 Kč (nejvyšší možná dotace na FVE přitom činí 205.000 Kč).
 

Elektromobily jsou součástí aktuálního dění v celém Světě. Díky řešení SUNTERRA OPTIMAL tak získáte kompletní řešení s možnosti nabíjecí stanice.

Zajímá Vás více informací o elektromobilitě? Přečtěte si článek na Wikipedii zde.

 
SUNTERRA POWER - MAXIMÁLNÍ VÝKON
Systém zaměřený na maximální výkon. S instalovaným výkonem 10 kWp spolu s akumulátory o celkové kapacitě 12 kWh se již reálně blížíte energetické nezávislosti a můžete čerpat maximální možnou výši dotace. Hledáte-li řešení bez kompromisů, zvolte systém Power a starost o cenu elektrické energie pusťte nadobro z hlavy.
 
Tento systém lze rovněž rozšířit o nabíjecí stanici pro elektromobily s dotací až 30.000 Kč.
Elektromobily jsou součástí aktuálního dění v celém Světě. Díky řešení SUNTERRA POWER tak získáte kompletní řešení s možnosti nabíjecí stanice.
 
Zajímá Vás více informací o elektromobilitě? Přečtěte si článek na Wikipedii zde.
 
 
 
 
 

 

Nevybrali jste si žádnou variantu? Nevadí.

Popište nám svou představu do poptávkového formuláře a my se Vám rádi ozveme s nabídkou ušitou Vám na míru!

 

Podmínky realizace

Fotovoltaiku lze instalovat na takřka jakýkoli typ střechy, snad jedinou výjimkou je v tomto směru střecha pokrytá eternitem. Důležitou roli samozřejmě hraje orientace domu do světových stran, nicméně v praxi se nestává, že by dům byl koncipován natolik nešťastně, že by na něj fotovoltaiku vůbec nebylo možné/vhodné umístit.

 

V případě plochých střech je fixace panelů řešena přitížením, proto nedochází k žádnému zásahu do střešní krytiny. 

 

Obecně platí, že výkon elektrárny roste s plochou instalovaných solárních panelů, proto se může stát, že bude instalovaný výkon limitován velikostí střechy objektu.

 

Z hlediska stavební připravenosti je třeba určit vhodný prostor/místnost, ve kterém budou umístěny vnitřní součásti instalované technologie (zejména střídač, případně baterie) a zajistit do tohoto prostoru vhodný stavební prostup pro kabeláž. Konkrétní doporučená řešení stavebního prostupu naleznete zde. V případě systému s akumulací energie je třeba počítat s tím, že baterie mohou dosahovat velikosti okolo 500 x 600 x 1.000 mm, proto je nezbytné zajistit také vhodný prostor k jejich umístění (ideálně v technické místnosti se stabilní teplotou). S výběrem vhodného prostoru a dalšími dotazy Vám rád pomůže náš technik při osobní návštěvě.