servis solárních panelů

   

TEPELNÁ ČERPADLA

ideální doplněk k Vaší fotovoltaice

 

Přemýšlíte o pořízení tepelného čerpadla do vašeho domu? Nevíte, zda se jeho nákup opravdu vyplatí? Kvalitní tepelné čerpadlo ušetří v rodinném domě cca 50-70 % energie pro vytápění a ohřev vody.
 
Tepelná čerpadla dělíme dle činitele, z něhož získávají teplo. Můžeme je tedy rozdělit na tepelná čerpadla:

» vzduch – voda

» země – voda

» voda – voda
 
Každý z těchto druhů disponuje jinými výhodami.
 
Kontaktujte nás, pomůžeme a poradíme vám s výběrem.
 

Tepelná čerpadla vzduch – voda fungují na principu odebírání tepla přímo z venkovního vzduchu. Takto získané teplo pak slouží k ohřevu vody. Mezi výhody tohoto typu čerpadla patří snadná instalace, poměrně nízké provozní náklady či minimum potřebného prostoru uvnitř vašeho domu. Provoz tepelného čerpadla je však omezen teplotou venkovního vzduchu – jsou schopna pracovat do -15C.

Tepelná čerpadla země – voda odebírají teplo ze země. Mají velmi stabilní výkon a napomáhají k podstatně nižší spotřebě elektřiny. Mohou se využívat jak v letním, tak i zimním období.

Tepelná čerpadla voda – voda využívají k odebírání tepla spodní nebo geotermální vodu. Vodu je tedy možné čerpat například ze studně. Tento druh čerpadel se vyznačuje velicenízkými provozními náklady.

Při generální dodávce obou technologií se snižují také naše vedlejší náklady, proto můžete počítat s výhodnější pořizovací cenou, než jsme schopni nabídnout při samostatné dodávce tepelného čerpadla. Nicméně máte-li zájem pouze o tepelné čerpadlo, i pro Vás najdeme cenově zajímavé řešení.

​​​​​​​